Stierkovanie, omietky a maliarske práce

  • Jedným zo znakov pekného bývania sú detaily, medzi ktoré rozhodne patria hladké steny bez škrabancov, rýh a prasklín. Najmä pri starších domoch a bytoch sa na stenách nachádza nerovná omietka, ktorá kazí dojem a narušuje tak celistvosť harmónie a dobrého pocitu z bývania. Ak chcete svoj dom prípadne byt premeniť či už na moderné, alebo útulné a čisté bývanie, bude potrebné odstrániť staré nátery a povrch vyrovnať pomocou stierky, čím docielite pocit čistoty a harmónie z Vášho domova.
  • Práce na stierke vyžadujú značnú dávku trpezlivosti, skúsenosti a praxe, vďaka čomu Vám šikovný majster dokáže vyčariť dokonale hladké steny.
  • V poslednej dobe sa do popredia začínajú dostávať aj rôzne typy okrasných stierok a farieb, ktoré si vyžadujú naozaj veľkú mieru trpezlivosti a veľkú časovú náročnosť, no nakoniec Vás obmenia naozaj úchvatným a hlavne jedinečným dielom, nakoľko každá práca je originál.

Pokiaľ Vám nevyhovujú hladké steny, riešením je omietka čím docielite vzhľad drsného povrchu. Pokiaľ ale chcete, aby vaše steny vynikli, treba ich v prvom rade vyrovnať hrubou vrstvou omietky a následne zatiahnuť tenkou vrstvou omietky určenej na povrchovú úpravu čo Vás odmení jemnou štruktúrou stien.

Tak ako stierky a farby v dnešnej dobe prechádzajú rôznymi inováciami a zdokonaleniami, tak aj omietky sa dnes posunuli na úplne inú úroveň a aj omietkou dokážete docieliť rôzne štruktúry a efekty povrchov, prípadne betónového vzhľadu.

  • Ako poslednú a finálnu vrstvu, ktorou docielite konečný a vytúžený vzhľad priestoru je maľovka. Tou dokážete zdôrazniť všetky prednosti rekonštrukcie a nechať vyniknúť aj tie najdrobnejšie detaily a to jak vytvoreními pri rekonštrukcii alebo vhodne zvolenými doplnkami v interiéri.
Back to top